Avukat Portala E-İmza ile Giriş Yapmak İstiyorum

 Avukat Portala Sertifikamla Giriş Yapmak İstiyorum

 

       Değerli UYAP Avukat Bilgi Sistemi Kullanıcıları;

      17.07.2008 tarihinden itibaren UYAP Avukat Bilgi Sistemine yapılacak bağlantılarda kimlik doğrulaması "Güvenli Elektronik İmza" ile yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca Başkanlığımızca daha önce üretilmiş ve barolar tarafından sahibine ulaştırılmış Erişim Sertifikaları ile de sisteme erişim devam etmektedir. Ancak sertifikaların geçerlilik süresi sonuna kadar kullanılması mümkün olup sertifikaların kullanım süresi dolduğunda bu hizmetten faydalanmaya devam edebilmek için Güvenli Elektronik İmza alınması gerekecektir.

      UYAP Avukat Bilgi Sistemi hizmetinden faydalanmak isteyen avukatların Sisteme güvenli bir şekilde bağlantı yapabilmeleri için Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından üretilen ve barolar aracılığı ile dağıtılan Erişim Sertifikalarının üretilmesine ve dağıtılmasına 31.07.2008 tarihinden itibaren son verilecektir. Bu nedenle UYAP Avukat Bilgi Sisteminden faydalanmak üzere Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesine henüz başvurmamış Avukatlar UYAP Avukat Bilgi Sisteminden faydalanmaya başlayabilmeleri için Güvenli Elektronik İmza almaları gerekmektedir.

       Ayrıca, Güvenli Elektronik İmza ile kimlik doğrulaması uygulamasının başladığı 17.07.2008 tarihinden sonra Avukatların, Avukat Bilgi Sistemi üzerinden dosyalarına erişebilmeleri için UYAP Bilgi Sisteminde T.C. Kimlik Numaralarının bulunması zorunlu olacağından, Avukatlarca Adalet Komisyonlarına veya güncelleme yetkisi olan baro görevlilerine başvurarak UYAP Bilgi Sistemindeki T.C. Kimlik No bilgilerinin güncellenmesini sağlamaları gerekmektedir.

     Bu nedenle UYAP Avukat Bilgi Sisteminden faydalanmak üzere Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesine henüz başvurmamış Avukatlar UYAP Avukat Bilgi Sisteminden faydalanmaya başlayabilmeleri için Güvenli Elektronik İmza almaları gerekmektedir. Güvenli Elektronik İmza alınabilecek servisler için burayı tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı