:::ADALET BAKANI SAYIN SADULLAH ERGİN'İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI


Türk Yargısının saygıdeğer mensupları, değerli çalışma arkadaşlarım!

Bir Kurban Bayramını daha geleceğe ümit ve güvenle bakarak, mutluluk içerisinde karşılıyoruz.

Kültürel değerlerimizin başında gelen dinî bayramlarımız birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın en yoğun yaşandığı müstesna günlerdir.

Asırlardır bu topraklarda ekmeğini, suyunu, sevinçlerini, acılarını, türkülerini, sanatını ve daha birçok değerini paylaşarak sevgi ve kardeşlik içinde yaşamış, dünyanın örnek aldığı tarihsel ve kültürel bir mirasa ev sahipliği yapmış necip Milletimiz; özünde var olan yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını Kurban Bayramı ile doruğa çıkarmış, yardımseverliği ile de tüm insanlığa örnek olmuştur.

Yardımlaşma ve dayanışma duygularımız sosyal adaletin sağlanmasına, sağlam bir aile ve toplum yapısının oluşmasına, dolayısıyla da toplumsal barış ve huzurun korunmasına çok önemli katkıda bulunmaktadır.

Bir hukuk devletinde tüm bireylerin barış, huzur ve güven içerisinde yaşamalarının teminatı ise bağımsız ve tarafsız Yargı’dır. Son derece kutsal olan bu sorumluluğu aynı derecede titizlik ve özveriyle yerine getiren yargı mensuplarının, her ne şartta olursa olsun, hiçbir güç odağının etkisinde kalmadan, sadece ve sadece hukukun üstünlüğüne inanarak vicdanlarının sesine kulak vermeleri, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin teminatı olduğu kadar bizatihi kendi bağımsızlık ve teminatlarının da garantisi olacaktır.

Milletimizin, tüm kurum ve kuruluşlarıyla yaşamayı hak ettiği çağdaş bir demokraside, lâyık olduğu ADALET hizmetinin yürütülebilmesi ve daha da ileriye taşınması için Bakanlık olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Söz konusu hedefin gerçekleşmesi için uygulayıcılar olarak sizlerin öncülüğü ve desteği bizim için son derece önemlidir. Başarı hepimizin olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı kutlar, bayramın aileniz, ülkemiz ve tüm insanlık için sağlık, mutluluk ve barışa vesile olmasını temenni ederim.

 

Sadullah ERGİN
Adalet Bakanı