INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı

Birleşmiş Milletlere bağlı “Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu – INTERSTENO” tarafından 1955 yılından beri organize edilmekte olan Dünya Klâvye, Bilgisayar ve İnternet Şampiyonalarında gençlerimiz 2008 sonuna kadar 22 rekorlu 49 kez Dünya Şampiyonu olmuşlardı.

Özellikle öğrencileri bilimsel yöntemlerle çalışmaya ve daha çok çalışmaya teşvik amacıyla her yıl okullarda düzenlenmekte olan İnternet Dünya Şampiyonalarının yedincisinin Finalleri 14 Nisan – 15 Mayıs 2009 tarihlerinde; Kayıtları ise 1 Mart – 12 Nisan 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sevgili Meslektaşlarımız,

Okulunuz, öğrenci ve mezunlarınızla geçmişteki bu yarışlara hiç katılmadınızsa belirtmek veya katıldınızsa yinelemek isteriz ki, geleceğin aydın insanları (yani öğrencilerimiz) artık bilgisayarsız yaşayamayacaklar. Bilgisayarı kullanamayan, internetten yararlanamayan geleceğin insanı, bugünün okuma+yazma bilmeyen cahilinden farksız olacak.

Okulunuzda internetten yararlanma olanaklarınız şimdiden var olduğuna göre, hattâ Dünyadaki en bilimsel (F) Klâvyeli bilgisayarlarınızı öğrencilerinizin Onparmak Yöntemiyle kullanmalarını öğretmekte ve geleceğin Dünya Şampiyonlarını bile (teşviklerinizle) yetiştirebilir olduğunuza göre, bu yılın İnternet Türkiye ve Dünya Şampiyonalarına katılma fırsatını kaçırmayıp, lûtfen ilgilenmeniz dileği ile, en iyi öğrencilerinizin http://www.interstenoturk.com/test.html sitesine girip, oradaki testlerle ölçme ve değerlendirmeler yapıp, dakikada en az 200 vuruşu en çok % 1 hata ile yapabilenlerini belirleyerek interstenoturk@turk.net adresimize bildirmek lûtfunda bulunabilirseniz, belki Sizin de bir öğrencinizin İnternet Dünya Şampiyonu olmasını sağlayabilirsiniz.

Öğrencilerin başarısı Öğretmenlerinin eserleri ve başarılarının kanıtıdır inancıyla, ilgi ve teşviklerinizi bekler büyük başarılar dileriz.

Saygılarımızla.


 

INTERSTENO         INTERSTENO
Onursal Başkanı     Türkiye Temsilcisi
İhsan Yener            Seçkin Köse

İnternet Şampiyonaları
Türkiye Yöneticisi: Saynur Kılıçaslan
 (e-posta: interstenoturk@turk.net)
 (Tel : (00.90.212) 234 30 49

İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatörü: Can Şanal
(e-posta:can.sanal@akademinet.net)
(Tel : 00.90.212) 234 30 49)
Kayıt Önerileri
Ölçme ve Değerlendirme Yönergesi

Dünya Daktilografi, Bilgisayar ve İnternet Şampiyonalarında Rekortmen ve Şampiyon Olan Türkler
Liste 1 Liste 2