Kamu çalışanlarını uygun koşullarda ev

                                                                                                                             MART 2009
KONU: TOKİ-BAŞSAN Yapracık Konutları.

 

 

Kamu çalışanlarını uygun koşullarda ev sahibi yapmak için yürütülen çalışmalar neticesinde; Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile BAŞSAN arasında mutabakat sağlanmıştır. Bu mutabakat çerçevesinde konutlar Eskişehir yolu 22. km.de bulunan Yapracık mevkiinde TOKİ’ye ait arsalar üzerinde inşa edilecektir.

İlk etapda BAŞSAN’a yapılacak konutlar kendi sosyal donatı alanlarına sahip olacak ve ön talepler doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Yapılması düşünülen konut tiplerine ait kat yerleşimleri ve örnek projeler yazımız ekinde bilgilerinize sunulmuştur.

Ön taleplerin TOKİ’ye iletilmesinden sonra projelendirme ve inşaatların tamamlanması için öngörülen zaman iki senedir. Kura çekimi BAŞSAN bünyesinde yapılacak olup, sonuçlar TOKİ’ye iletilerek satış sözleşmeleri TOKİ tarafından gerçekleştirilecektir.

BAŞSAN üyesi olmayan kamu çalışanları ve emeklileri de BAŞSAN’a üyelik kaydıyla Yapracık Konutlarından talep ve tercih hakkına sahip olabilecektir.

Bu çerçevede TOKİ’den yeteri kadar konut temin edilecektir. Konut sahibi olmak isteyen personelinizin talepleri hiçbir ön şart koşulmaksızın karşılanacaktır. Talepler 30.03.2009 Pazartesi tarihine kadar BAŞSAN merkezine yapılacaktır. Daha ayrıntılı bilgi için www.bas-san.org.tr adresinden bilgi alınabilir. Tüm personelinize duyurulması hususunda gereğini saygılarımızla arz ederiz.

Uyelik Formu

Ön Talep Formu

Konut Tipi

Fiyat Listesi