Avrupa Komisyonu Sponsorluğunda “Türkiye’de Adalete Daha İyi Erişim için Teknik Destek” Projesi  

     

       AVUKATLAR İÇİN TEMEL ARABULUCULUK BECERİLERİ EĞİTİMİ


14-15 ŞUBAT 2009
İstanbul Bilgi Üniversitesi-Dolapdere Kampüsü

Avrupa Komisyonu tarafından maddi olarak desteklenen ve ADR Center SpA (İtalya) başkanlığında uluslararası bir konsorsiyum tarafından yürütülen “Adalete Daha İyi Erişim için Teknik Yardım-Türkiye” (EuropeAid/123555/D/SER/TR) projesi kapsamında 1000 (bin) avukat Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine Temel Arabuluculuk Becerileri eğitimi alacaktır.

Bu aktivitenin hedefi, avukatları iki gün süresince Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Yöntemleri üzerine bilgilendirmek, avukatların müzakere ve arabuluculuk becerilerini geliştirmektir.

Bu eğitimden sonra, arabuluculuğun en önemli karakteristiklerini, hangi davaların Alternatif Uyuşmazlık Çözümü için uygun olduğunu, davaları arabuluculuğa nasıl taşımak gerektiğini, bu yöntemin başarısına veya başarısızlığına yol açan temel faktörleri ve bir avukatın arabuluculuk sürecindeki rolünü öğreneceksiniz. Ayrıca, müvekkillerin arabuluculuk konusunda nasıl eğitileceği yönelik dersler ile birlikte, arabuluculuk ve uzlaşma teknikleri de öğretilmekte ve bu konular üzerinde alıştırmalar yapılmaktadır.

Uzman Eğitmenler: Prof. Giuseppe De Palo, Manon Schonewille ve İdil Elveriş
Grup çalışmalarında görev alacak eğitmenler: Ferda Paksoy ve Aşiyan SüleymanoğluDaha fazla bilgi için lütfen turkey@adrcenter.it e-mail adresine yazınız.

Bu yayınların içeriği proje yöneticisi sıfatıyla münhasıran konsorsiyum sorumluluğundadır ve Avrupa Birliğinin görüşleri olarak yansıtılamaz.
 

 

1- PROJE HAKKINDA KISA BİLGİ

2- 1.ULUSLARARASI KONFERANS - Program

3- 1.ULUSLARARASI KONFERANS - Konuşmacıların Kısa Biyografisi

4- 1.ULUSLARARASI KONFERANS – Başvuru Formu