::: Adalet Bakanı Sayın Sadullah ERGİN'in Kurban Bayramı Kutlama Mesajı


           Yargımızın saygıdeğer mensupları, değerli çalışma arkadaşlarım!

          Millet olarak dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyerek zorlukları aşmak, zor zamanlar ve durumlardan güçlenerek çıkmak, temel hasletlerimizdendir. Bu ise insan merkezli, insana insan olduğu için değer veren bir anlayışı öncelemekle mümkündür. Bu bakımdan, asırlarca görkemli devletler ve adaletli yönetimler ile dünya sahnesinde yerini alan milletimiz, günümüzde de zorlukları aşmayı ve adaletle dayanışmayı sergilemeye devam etmektedir.

          Yardımlaşma ve dayanışmanın en üst noktalara çıktığı günler olan bayramlarımızdaki iklimi yılın tüm mevsimlerine, tüm günlerine yaymayı başardıkça güçlendiğimiz ve bunları hayata geçirdikçe de devlet ve toplum hayatımıza daha fazla çeki düzen verdiğimiz açıktır. Bizim sahip olduğumuz etik değerler, genel anlamıyla ahlak anlayışı ve bize yapılmasını istemediğimizi başkalarına yapmamak üzerine inşa edilmiştir ki, bu yüksek bir adalet inancını da taşımaktadır.

          Halkımızın iradesiyle yaşama geçirmeye çalıştığımız yargı reformları ile güven veren adalet duygusunu pekiştirmeye özen gösteriyoruz. Bunu, milletimizin huzurunda açık yüreklilikle ifade edecek kadar özgüven sahibi ve olabildiğince şeffaf olacak kadar da demokratik değerlerin taşıyıcısıyız.

          Bakanlık olarak hedeflerimizin; çağdaş standartlar yolunda emin ve kararlılıkla gerçekleştiğini görmek, bu süreçte milletimizin yoğun desteği yanında, yargı mensuplarının da değişim ve gelişimden yana bir irade göstermesini, tarihi bir fırsat olarak değerlendirmekteyiz. İnsan hak ve özgürlüklerinin standartlarının yükseldiği bir Türkiye için çalışmalarımızın hızını ve etkisini daha da artırma konusunda kararlıyız. Çünkü geleceğin Türkiye’sinin, millet olarak her bireyimizin katkısıyla güçleneceğine inanıyoruz.

          Bu düşüncelerle; dayanışmanın en güzel örneklerinin ortaya koyacağımız Kurban Bayramınızı kutlar, bayramın; aileniz, ülkemiz ve tüm insanlık için sağlık, mutluluk ve huzura vesile olmasını temenni ederim.


                                                                                                                                   Sadullah ERGİN
                                                                                                                                   Adalet Bakanı